Menu Zamknij

Emerytura w Kryptowalucie?

W ostatnich latach jeden człowiek z Polski wpadł na pewien pomysł, którym postanowił dzielić się również publicznie.

Tamten facet stwierdził, że nie ma co liczyć na godną emeryturę z ZUS (głos rozsądku)… a w zasadzie jak jesteś w wieku po 20-stce, czy po 30-stce, to w ogóle nie liczyłbym na emeryturę z ZUS… i stwierdził, że zrobi pewien „eksperyment” budując sobie swoje zaplecze finansowe na godną emeryturę, dzięki kryptowalutom.

Jeśli obserwujesz rynek kryptowalut, to zapewne wiesz, że dużo się dzieje na tym rynku – że powstaje coraz więcej rozwiązań na świecie wokół kryptowalut, że powstaje sporo samych kryptowalut, tokenów itd., że coraz więcej firm wprowadza możliwość płacenia im za towary i usługi różnymi kryptowalutami, tokenami itd.

Mimo tego, że różne znane osobistości czasem publicznie krytykują kryptowaluty, próbują pokazać je jako oszustwo itd., to z kolei „między wierszami” można „wyczytać” (dostrzec), że nawet niektóre z tych osobistości i tak idą w kierunku kryptowalut, że chcą zrobić na nich biznes…

Jest sporo takich „znaków” ze świata (zarówno tych widocznych, jak i ukrywanych przez niektóre firmy…), które pokazują, iż technologia blockchain oraz kryptowaluty, to prawdopodobnie przyszłość…, więc wykorzystując odpowiednio ten rynek teraz, kiedy jest prawdopodobnie przed największym wzrostem, można będzie na tym mocno skorzystać.

Eksperyment Emerytura…

Człowiek, o którym wspomniałem w tym artykule, stworzył sobie blog http://bitfilar.pl na którym informuje o swoich inwestycjach w kryptowaluty.
Od 4 lat kupuje co miesiąc 4 różne kryptowaluty, wydając łącznie na nie przeważnie 225 zł.
Przez ten czas zainwestował łącznie w te kryptowaluty ponad 9000 zł, a ich wartość obecnie, to ponad 84 000 zł (niedawno było to nawet ponad 100 000 zł).

…czyli jak pokazuje ten przykład – dzięki systematycznemu odkładaniu nawet niewielkich kwot (np. z obecnych swoich dochodów) w postaci kryptowalut, może spowodować, że za kilka, czy kilkanaście lat będziesz mieć bardzo ciekawe zaplecze finansowe np. na swoją emeryturę, aby po prostu żyć sobie godnie na starość, a nie „żebrać o 2 zł”…

Oczywiście gwarancji nigdy nie ma, jak to będzie wyglądało za jakiś czas, bo rynek może się zmienić, może za jakiś czas coś innego mieć znaczenie, a nie kryptowaluty itd., aczkolwiek szansa w tym rozwiązaniu jest obecnie dość duża, żeby nawet z niewielkich kwot, zbudować solidne zaplecze finansowe.

JAK ŻYĆ „z Internetu”?

Przede wszystkim trzeba postarać się o to, aby:
1) Mieć „teraz” dochody
2) Mieć pieniądze w przyszłości (np.  w wieku emerytalnym)

…czyli można przykładowo wykorzystać projekty typu FAST TRACK, aby zbudować sobie źródło dochodu „na teraz” – czyli żeby np. za pół roku od dzisiaj, móc sobie systematycznie, co miesiąc… wypłacać określoną kwotę pieniędzy, dzięki której będzie można funkcjonować i z której jakąś część będzie można przeznaczyć na odkładanie/inwestycje (np. w kryptowaluty, złoto, srebro…).

Pamiętaj, że to oczywiście, co widzisz w tym artykule – NIE JEST żadną rekomendacją inwestycyjną dla Ciebie, ponieważ wszystkie rozwiązania oprócz swojego potencjału, mają również tę drugą stronę (czyli ryzyko, że możesz stracić swoje pieniądze), także wszelkie decyzje inwestycyjne ZAWSZE należą do Ciebie oraz obowiązek zgłębienia danych tematów, aby móc podjąć właściwe dla siebie decyzje.

Przydatny artykuł? Polub go i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *