Menu Zamknij

Giełda BINANCE Obrabowana Przez Hakerów 7 Maja 2019

Jak podali przedstawiciele giełdy BINANCE na swojej oficjalnej stronie – wczoraj 7 maja 2019 miał miejsce zmasowany atak hakerów na systemy giełdy BINANCE.
Hakerzy użyli różnych technik – wirusów, tzw. phishingu oraz dokonali innego rodzaju ataków, dzięki którym byli wstanie uzyskać dużą liczbę kluczy API użytkowników, kodów 2FA i potencjalnie innych informacji.

Osoby z zespołu BINANCE nadal zastanawiają się nad wszelkimi możliwymi metodami, jakich mogli użyć hakerzy i jak stwierdzili wczoraj – mogą nadal istnieć w BINANCE konta użytkowników, które zostały „dotknięte” działaniami hakerów, a które jeszcze nie zostały zidentyfikowane przez zespół BINANCE.

W ramach jednej transakcji, którą BINANCE pokazuje na swojej stronie – hakerzy wypłacili z giełdy 7000 BTC, czyli ponad 154 000 000 zł.
Jak przedstawiciel BINANCE wspomina – te środki poszły z portfela giełdy i jest to „tylko” ok. 2% środków, jakie BINANCE trzyma w kryptowalucie BTC.
Użytkownicy NIE ZOSTANĄ OBCIĄŻENI tymi stratami, ponieważ zostaną one w pełni pokryte z funduszu „SAFU”, tak więc ten incydent nie będzie miał żadnego negatywnego skutku dla użytkowników w kwestiach finansowych.

BINANCE informuje, że w związku z tym incydentem, muszą sprawdzić wszystkie swoje zabezpieczenia – w związku z czym muszą zawiesić na ok. tydzień możliwość przelewania depozytów oraz zlecania wypłat i prosi o wyrozumiałość w tej trudnej dla nich sytuacji.  Opcja tradingu ma być aktywna, aczkolwiek jak wspominają – hakerzy mogą nadal mieć pod kontrolą niektóre konta na ich giełdzie.

Te inf. w języku angielskim, zostały opublikowane przez BINANCE na tej stronie:
https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360028031711-Binance-Security-Breach-Update

Przydatny artykuł? Polub go i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *