Menu Zamknij

LIBRA. Nowa Firma Facebooka Zarejestrowana w Szwajcarii

W którą stronę zmierza rynek kryptowalut? – takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi, ale przyglądając się na to, co robią największe firmy, banki, rządy poszczególnych państw… można odnieść wrażenie, że ma się to wszystko rozwijać (różnego rodzaju rozwiązania bazujące na technologii blockchain, jak również kryptowaluty).

Jednym z takich przykładów może być tutaj Facebook.
Od pewnego czasu można znaleźć w Internecie nieoficjalne lub bardziej „oficjalne” informacje o tym, że Facebook pracuje nad wprowadzeniem na rynek swojej kryptowaluty itd.

Jak się okazuje, Facebook zarejestrował firmę finansową Libra Networks LLC, co wynika z rejestru firm w Genewie (the Geneva Commercial Register), który można znaleźć TUTAJ
Firma Libra Networks LLC została zarejestrowana 2 maja 2019 w Genewie przez Facebook Global Holdings II LLC, natomiast oficjalne zgłoszenie (informacja o działalności firmy) mówi o tym, że firma ta ma prowadzić usługi w dziedzinie finansów i technologii oraz ma się zajmować rozwojem i produkcją oprogramowania, a także infrastruktury powiązanej z działalnością inwestycyjną, obsługą płatności, finansowaniem, zarządzaniem tożsamością, analizą danych, blockchain i innymi technologiami.  

LIBRA to również znak towarowy zarejestrowany przez Facebooka w urzędzie patentowym USA w czerwcu 2018 roku, który podobno był częścią „sekretnego” projektu kryptograficznego.
W sieci można również dotrzeć do informacji, że Facebook zatrudnił niedawno dwóch ekspertów pracujących dawniej na giełdzie kryptograficznej Coinbase.

Co prawda – Facebook na razie nie chce komentować kwestii związanych z nową firmą (nie ma oficjalnego potwierdzenia z ich strony), natomiast coraz więcej informacji pojawiających się na rynku już od pewnego czasu, wskazuje na to, że jednak ten „gigant” w kwestii mediów społecznościowych idzie coraz mocniej w kierunku technologii blockchain oraz kryptowalut.

Przydatny artykuł? Polub go i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *